Județul Vaslui – ZERO cazuri noi de Covid 19! Ne facem bine!

Până astăzi, au fost confirmate 1.081.210 cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus. 1.045.351 de pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 36 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.  

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127500,02
2.Arad2368000,03
3.Argeș2747200,04
4.Bacău2609010,03
5.Bihor2928700,01
6.Bistrița-Năsăud1188200,02
7.Botoșani1419100,02
8.Brașov4369020,02
9.Brăila1330010,01
10.Buzău1258500,01
11.Caraș-Severin1149100,03
12.Călărași1006100
13.Cluj5763080,04
14.Constanța4296540,01
15.Covasna855700
16.Dâmbovița22505-2**0,01
17.Dolj2670410,05
18.Galați2766840,03
19.Giurgiu1103010,04
20.Gorj921610,01
21.Harghita828910,01
22.Hunedoara2287600,01
23.Ialomița1079410,01
24.Iași4244210,03
25.Ilfov4514420,06
26.Maramureș2041910,02
27.Mehedinți833900,01
28.Mureș2398300,03
29.Neamț1898800,03
30.Olt1462700,03
31.Prahova3547250,10
32.Satu Mare1301510,04
33.Sălaj1095000,02
34.Sibiu2651300,01
35.Suceava2422400,01
36.Teleorman1372110,02
37.Timiș5437000,04
38.Tulcea844110,02
39.Vaslui1599400,01
40.Vâlcea1644920,03
41.Vrancea1069300
42.Mun. București18375560,04
43.Cazuri noi nealocate pe județe    433*-7 
 TOTAL1.081.21036 

Părerea ta este importantă pentru noi. Comentează aici!

Facebook
%d blogeri au apreciat: