Ce ghinion! O hușeancă a fost depistată în trafic cu un autoturism care nu avea ITP și avea probleme la lumini! Amendă de 2.700 de lei!

Sâmbătă dimineață, în jurul orei 10.00, în municipiul Huși, un echipaj de poliție rutieră din cadrul Biroului Drumuri Naționale și Europene a oprit, pentru control, un autovehicul condus de către o femeie, în vârstă de 36 de ani.
În urma verificării stării tehnice de către reprezentanții R.A.R. Vaslui, s-a constatat faptul că vehiculul are înmatricularea suspendată ca urmare a expirării I.T.P.-ului, prezintă deficiențe la sistemul de lumini și are montate folii neomologate pe geamurile laterale față.
În cauză, a fost luată măsura reținerii certificatului de înmatriculare și sancționarea contravențională, cu amendă de 2.610 lei.








