INCREDIBIL! Fata de 12 ani, dispărută din Bogdănești, s-a ascuns cu un tânăr din sat!

0
7613

Situație absolut incredibilă, la Bogdănești. Dispariția unei fete de 12 ani a pus toată Poliția județului în alertă, fiind alocate resurse importante, pentru a o găsi în termenul cel mai scurt. Numai că, surpriză! Un tânăr din sat, pe nume Ionuț Mistrianu (conform informațiilor vehiculate pe paginile de Facebook ale celor din Bogdănești, n.r.) a dispărut și el, în mod surprinzător, odată cu fata, fiind căutat de polițiști. 

”ANUNȚUL A FOST FORMULAT GRESIT DIN PRIMELE RO ALERT. TREBUIA MENTIONAT SI INDIVIDUL, DESI POLITIA STIA DE DOUA PERSOANE NU UNA. AM FI TRATAT SITUATIA ALTFEL NOI LOCUITORII DIN APROPIERE DE ZONĂ SI MAI ALES DIN LOCALITATILE INVECINATE. ESTE ASCUNS UNDEVA, NU PREA DEPARTE, BANUIESC IBANESTI, CEPESTI”, a postat un locuitor al Bogdăneștiului, marți seara, fiind afișată și o poză a celui care dispăruse în mod misterios.

Poza băiatului a fost postată și pe pagina doamnei Andreea Vasluianu, primarul comunei Bogdănești. 

Fara titlu

Și, într-adevăr, misterul a fost rezolvat în timpul nopții, când fata de 12 ani s-a întors acasă, după ce a stat ascunsă într-o casă, alături de băiatul dat și el dispărut de localnici. Fata a fugit la Bârlad, inițial, după care s-a întors la Bogdănești cu o ocazie și s-a ascuns într-o locuință mai multe ori, alături de tânărul major.

”Minora din Bogdănești , dispărută, s-a întors acasă în această noapte, în jurul orei 03.00. Se pare ca ar fi stat ascunsă prin împrejurimi împreună cu un tânăr major. În cauză s-a deschis dosar penal”, a anunțat Eduard Popica, prefectul județului Vaslui. Dacă a întreținut relații sexuale cu minora, tânărul poate sta ani mulți după gratii.