Un tânăr din Murgeni a intrat peste o bătrână și a forțat-o să-i dea banii. A fost prins după un an

0
55

Poliţiştii din cadrul Poliției Orașului Murgeni au reținut un tânăr de 21 ani, din orașul Murgeni, fiind acuzat de săvârșirea unei tentative la infracțiunea de tâlhărie calificată.

Oameni legii au stabilit că, în ziua de 29 iunie 2025, în jurul orei 5.00, tânărul ar fi pătruns în curtea și locuința unei persoane vătămate, în vârstă de 73 ani, din orașul Murgeni, și ar fi încercat, prin folosirea violenței, să o determine să-i dea banii din locuință.

După comiterea infracțiunii, agresorul a fugit, părăsind orașul Murgeni. Ca urmare a activităților de cercetare și investigare derulate de polițiștii din cadrul Poliției Orașului Murgeni, la data de 21 aprilie 2026, tânărul a fost depistat și reținut, pe o perioadă de 24 de ore.

Ulterior, acesta urmează a fi prezentat Judecătoriei Bârlad, la propunerea Parchetului de pe lângă Judecătoria Bârlad, pentru dispunerea unei măsuri preventive.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.