Șofer din Iași, prins cu tulburelul la bord în comuna Miclești
Pe 20 septembrie 2024, ora 15.15, polițiștii Secției 2 Poliţie Rurală Vaslui, din cadrul Poliției Municipiului Vaslui, aflați în misiune în satul Chircești, comuna Miclești, au oprit pentru control un autoturism, înmatriculat în județul Iași, condus de către un bărbat, în vârstă de 62 de ani.
Întrucât emana halenă alcoolică, conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultând o valoare de 0.50 mg/l alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost condus la Spitalul Județean de Urgență Vaslui, pentru recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.
Cercetările sunt continuate de către polițiștii Secției 2 Poliţie Rurală Vaslui, în vederea stabilirii și probării activității infracționale a bărbatului.









