A fost voie bună, distracție pentru copii și dorința de a transmite polițiștilor din județul Vaslui cele mai sincere urări de succes în activitate. În Centrul Civic al municipiului Vaslui, duminică, la prânz, au fost organizate ateliere interactive și expoziții de tehnică și autospeciale, susținute de specialiști din cadrul structurilor de Rutieră, Criminalistică, Siguranță Școlară și Protecția Animalelor, în cadrul Zilei Poliției Române 2026.
Printre celelalte activități, a fost realizată și o demonstrație tactică, care a simulat eliberarea unei persoane aflate într-o situație de risc, executată de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale (SAS).

Luni, 23 martie, în interval 12.00 – 15.00, la NEGREȘTI, vă puteți întâlni cu polițiștii vasluieni în parcul din fața Casei de Cultură. Publicul va avea ocazia să interacționeze cu polițiștii, cu tehnica și dotările acestora dar și cu câinii polițiști.